"A határokon átnyúló együttműködés kulcsszerepet játszik az újabb választóvonalak kialakulásának megakadályozásában. A most elfogadott források elősegítik a szomszédos határrégiók integráltabb és fenntarthatóbb regionális fejlesztését, valamint az EU külső határai mentén megvalósuló harmonikusabb területi együttműködést" - idézte a közlemény Johannes Hahn uniós bővítési biztost.
A közleményben kifejtették: azon projekteket részesítik majd előnyben, amelyek elősegítik az Európai Unió külső határai mentén megvalósuló fenntartható fejlődést, és így csökkentik az életszínvonalbeli különbségeket, illetve kezelik a határokon átnyúló, mégis közös kihívásokat.
Az új csomag keretében finanszírozott projektek a következő országokra terjednek ki: Bulgária, Ciprus, Egyiptom, Észtország, Finnország, Franciaország, Görögország, Grúzia, Izrael, Jordánia, Lengyelország, Lettország, Libanon, Litvánia, Málta, Moldova, Norvégia, Olaszország, Oroszország, Örményország, Palesztin Hatóság, Portugália, Románia, Svédország, Törökország, Tunézia és Ukrajna.
A forrásokat az unió az Európai Regionális Fejlesztési Alapból (ERFA), illetve az Európai Szomszédsági és Partnerségi Támogatási Eszközből (ENI) biztosítja. A partnerországok és az EU közötti finanszírozási megállapodások év végére készülnek el. A vissza nem térítendő támogatások odaítélése pályázati felhívás útján történik, a felhívások közzététele 2016 folyamán vagy 2017 elején várható.